Embed

Gün Gelişim'den Başiskele İlçe Milli Eğitime Ziyaret...

Gün Gelişim'den Başiskele İlçe Milli Eğitime Ziyaret

Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’yı ziyaret etti.

 

Derince'de 10 yıldır  bedensel ve zihinsel öğrencilere hizmet veren Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri geçtiğimiz günlerde Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’yı ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde Derince’de bulunan Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Temsilcisi Fatih Ekinci Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’ya ziyarette bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’nın makamında gerçekleşen ziyarette kurucu Temsilcisi Fatih Ekinci, ve Kadir Durmaz’da hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya “Engelli vatandaşlarımız için Elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız.” dedi.

Engelli çocukların eğitimlerini tamamlamak ve sosyal yaşama adapte olmalarını sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten rehabilitasyon merkezi yöneticisi, eğitim uzmanı Fatih Ekinci, Özel Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri 2001 yılında kurulduğu günden bu yana, özel gereksinimli Çocuklara ve ailelerine özel eğitim ve destek hizmeti sunmayı amaçlamıştır. Çocuklarımıza yönelik olarak belirlediğimiz hedefler, sahip oldukları sınırlılıklar ve yeterlilikleri doğrultusunda belirlenmektedir. Temel amacımız sahip oldukları sınırlılıklar ne ölçüde olursa olsun, toplumsal yasama katılımları sağlamak, bağımsız yasam becerilerini geliştirerek birey olma yolunda ilerlemelerini sağlamaktır.

Ailelere yönelik hedeflerimizi belirlerken ise; Aile yapısının temel gereksinimlerini dikkate aldık. Bunu yaparken her ailenin karsılaştığı güçlüklerin farklı olabileceğini, kaygılarıyla başa çıkma yöntemlerinin ve gereksinimlerine yönelik desteklerinin değişebileceğini unutmadık. Her bireye ve aileye ve hatta her aile bireyine var olan olumsuzluklarla başa çıkabilmeleri doğrultusunda destek vermeyi amaçladık. Bunu yaparken; bilimsellik, çağdaşlık, Eğitimde etik kurallara uymak, Eğitimde bireysellik, Eğitimde süreklilik, eğitim ve destek hizmetlerini her çocuğa ulaştırmak, bireysel farklılıkları göz önünde bulundurmak, ilkelerini prensip edindik.

Bu vesileyle buradan değerli eğitimcilerimize, kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve toplumun duyarlı kesimlerine de seslenmek istiyorum. Okulunuzda, sınıfınızda, mahallenizde, sokağınızda hatta yakınlarınız içinde sahip oldukları sınırlılık dolayısı ile yaşıtlarından farklı özellikler gösteren çocuklarımız olabilir. Bu çocuklarımızın özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine gereksinimi olabilir. Bizlerle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Bizler her zaman sizlere ve bu çocuklarımızın ailelerine hizmete hazırız. Ayrıca unutulmamalıdır ki özel eğitime erken yasta başlamak çalışmalarda verimi arttırmaktadır. Yine unutulmamalıdır ki durumu ne olursa olsun eğitim her bireyin temel hakkıdır.

Bizler bu çocukların sonsuz yürekleriyle tanışmanın Mutluluğuyla dokunuyoruz onlara. Onları kollarımızla değil yüreklerimizle kucaklıyoruz sımsıkı. Bizler bu özel çocukların yanındayız ve zorlu yasam yolunda aileleriyle birlikte mücadele etmeye adadık kendimizi. dedi

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !