Embed

Gün Gelişim’den Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

Gün Gelişim’den Coşkulu 23 Nisan Kutlaması

            Kocaeli Derince 10 yıldır engelli öğrencilerin eğitimini yapan  Gün Gelişim Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden 200 e yakın özel çocuklarımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hazırladıkları etkinlikle izleyenleri büyüledi.

Derince Sabancı Ortakları İlköğretim Okulu Konferans Salonunda  düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan Kurum Müdürü Cengiz Yavuz, "Dünyada bir eşi daha görülmemiş büyük zaferi yaşatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş, barışçıl ve halkın iradesinin temellerini attığı bu günü yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımıza bayram olarak hediye etmiştir. Her zaman bilgiye, sevgiye, kardeşliğe, çağdaşlığa, Atatürk ilke ve devrimleri ışığıyla bir adım daha atalım. Gün Gelişimin Özel öğrencileri kendilerine hediye edilen bu bayramın önem ve anlamını taşıyan birbirinden güzel etkinlikler hazırladılar" dedi.

23 Nisan 1920 TBMM’nin açılışı münasebetiyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için özel bir etkinlik hazırlayan Kocaeli Derince Gün Gelişim Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, okul bahçesinde yeteneklerini sergiledi. 24 Nisan Cumartesi günü, kendilerine bırakılan sahnede, şiirden, halk oyunlarına, tiyatrodan, modern dans gösterisine kadar birçok etkinlik sergileyen engelli çocuklar, ailelerine gururlu anlar yaşattı.

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !