Embed

Kocaeli’nde Okuma Yazma Bilmeyen Kadın Kalmayacak..

Kocaeli’nde Okuma Yazma Bilmeyen Kadın Kalmayacak..

Derince Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından Kocaeli genelinde kadınlara yönelik okuma-yazma kurslarının 2. Turu başlatıldı. Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Temsilcisi Fatih Ekinci yaptığı açıklamada kursa, okuma-yazma öğrenmek isteyen tüm Kocaelili kadınların katılabileceğini söyledi.
            Kocaeli Derince Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında markalaşarak, Okuma kurslarından  sağlığa, kültürden spora kadar her alandaki hizmetleriyle Kocaeli’nde yaşayan engelli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyerek, yepyeni bir projeye daha imza attı. Engellilerin sosyal yaşama katılabilmeleri için her türlü olanağı hazırlamaya çalışan Gün Gelişim, bu seferde eğitim aileden başlar sloganıyla yola çıkarak Kocaeli’nde okuma yazma kursu açarak  yine örnek oldu.

           Engellilerin sosyal hayata katılımı ve fırsat eşitliğinin sağlanmasında kilit rol oynayan ailelerinin eğitilmesini ve bilgilendirilmesini amaçlayan proje, Derince Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Derince Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün katılımıyla yürütülüyor. Derince Halk Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde başlatılan çalışma ile Kadınlara yönelik okuma-yazma kursları başlatılırken, Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Cengiz Yavuz, okuma-yazma bilmeyen 20 kadın ile kursa başladıklarını ve bu sayının ileriki günlerde artacağını ifade etti.
          Kursa katılan kadınların yol ücretlerinden, kırtasiye malzemelerine kadar kendilerinin karşıladığını belirten Yavuz, “Okuma-yazma bilmeyenin sağır ve dilsizden farkı yok. Çünkü kendilerini iyi ifade edemiyorlar. Hastanede hangi bölüme gideceklerini bilmiyorlar. Çocuklarının karne notlarını okuyamıyorlar. En azından bunları okuyabilsinler diye, aldıkları ürünün son kullanma tarihinin geçip geçmediğini bilsinler ve cezaevindeki eşlerine veya askerdeki oğullarına mektup yazabilsinler diye başlattık kursu. Kursumuza okuma-yazma öğrenmek isteyen bütün kadınlar davetlidir” dedi.
            Okuma Yazma kursuna ilgi duyan ve gruba katılmak isteyen engelliler, Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine 223 36 73 - 223 36 75 nolu telefonuna ya da Yavuz Sultan Mah. D100 Karayolu altı No:524 60 Evler Derince adresi aracılığıyla   ulaşabilirler.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !